THE ‘DANIEL MURARIU’ FOUNDATION SCHOLARSHIP FOR THE 2009-2010 ACADEMIC YEAR

AXINTE PAULA
Eleva in clasa a XI-a in cadrul Liceului “Mihai Eminescu” din Iasi.
Bursa memoriala “Alexandru Ignat” in valoare de 2000lei/an.
Premii obtinute in anul scolar 2009-2010:
•Mentiune – Olimpiada de Religie(faza judeteana);
•Diploma de participare la Olimpiada de Biologie(faza judeteana);
•Diploma de participare la Concursul “Rolul presei in viata tinerilor”.

AXINTE TEODORA-ALEXANDRA
Eleva in clasa a X-a la Liceul “Economic” Nr.1 din Iasi.
Bursa “Mihai Cocuz” in valoare de 1100lei/an.
Premii obtinute in anul scolar 2009-2010:
•Premiul I – Concursul “N.I.Popa”;
•Diploma de participare la Olimpiada de Limba si Literatura Romana.

CAZACU MIHAELA
Eleva in clasa a X-a la Liceul “Mihai Eminescu” din Iasi;
Bursa “Sofia Gorea” in valoare de 1100lei/an.
Premiul I la Concursul de Chimie Cupa “Oltea Doamna”

DRAGAN ANA-MARIA
Eleva in clasa a X-a la Liceul “Mihai Eminescu”din Iasi.
Bursa memoriala “Dumitru Bahrim” in valoare de 1300lei/an.
Premii obtinute in anul scolar 2009-2010:
•Mentiune – Concursul “Geomondis”
•Mentiune – Olimpiada de Geografie(faza judeteana)
•Premiul III – Concursul de Geogarfie “Terra-planeta oamenilor”

PADURARU DIANA
Eleva in clasa a X-a la Colegiul National din Iasi.
Bursa …………….. in valoare de 1100 lei/an.
Premii obtinute in anul scolar 2009-2010:
•Premiul I – Concurs de eseuri(faza judeteana);
•Premiul II – Olimpiada de Religie;
Mentiune – Simpozion Geografie.

IACOB LILIANA-GEORGIANA
Eleva in clasa a XI-a la Colegiul National “Garabet Ibraileanu “din Iasi.
Bursa “Dean Pisano”in valoare de 1600lei/an.
Diploma de participare Concursul “Cangurul Lingvistic”.

MICU MADALINA
Eleva in clasa a X-a la Liceul “Economic Nr 1” din Iasi.
Bursa “Dean Pisano” in valoare de 640 lei/an.

IACOB MARIUS
Elev in clasa a X- a la Liceul “Economic Nr.1” din Iasi.
Bursa “Dean Pisano” in valoare de 960 lei/an.

POPLICEANU LORETA-ADELINA
Eleva in clasa a IX-a la Colegiul “Costache Negruzzi”din Iasi.

Premii obtinute in anul scolar 2009-2010:
•Premiul III – Concurs “Eurojunior”
•Mentiune – Olimpiada de Limba si Literatura Romana
•Mentiune – Concurs “Mihai David”
•Mentiune –“Cangurul” – matematica
•Mentiune – Olimpiada de Geografie
•Premiul III – Olimpiada “Mihai Eminescu”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.